بازدید رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام

بازدید رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از بخش های مختلف منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام بازدید و با مدیر عامل این شرکت، دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، این بازدید با هدف شناسایی ظرفیت ها و بررسی توانمندی های موجود در منطقه جهت انعقاد تفاهم نامه همکاری فی ما بین و همچنین بسط و گسترش تعاملات سازمان های مرتبط در حوزه آی سی تی برگزار شد . 
امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این جلسه با اشاره به اهمیت جایگاه منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام گفت : پیام ظرفیت تبدیل شدن به قطب دیتا سنتر کشور را دارا است و امیدواریم بزودی با برنامه ریزی های صورت گرفته این مموضوع محقق شود . 
وی همچنین تولید قانونی رمز ارزها ( ارزهای دیجیتال ) پارک فناوری و گمرک تخصصی را از دیگر مباحثی دانست که امکان ایجاد آن در پیام در قالب مشارکت و تفاهم نامه با سایر نهاد های مرتبط امکان پذیر است .
همچنین در این دیدار، ثناگو مطلق، مدیر عامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام ضمن ارائه گزارشی اجمالی از روند فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی گفت : این منطقه آمادگی دارد تمام امکانات و زیر ساخت های موجود را برای اکو سیستم اقتصاد دیجیتال فراهم نماید و با توجه به پیش بینی که در طر ح جامع پیام شده است مقدمات ایجاد شهر  شهر آی سی تی صورت پذیرفته است . 
وی ادامه داد از مهمترین مزیت های شهر آی سی تی پیام حضور و دسترسی تمامی شرکت های این حوزه در یک اکو سیستم مشترک و بهره مندی از زیر ساخت ها و امکانات موجود می باشد . 
ثنگو مطلق وجود آزمایشگاه تخصصی حوزه آی سی تی و همچنین گمرک تخصصی را از مزیت های اصلی این منطقه  بر شمرد و گفت : تسهیل و روان سازی قوانین دست و پا گیر اداری ونیز نزدیک بودن پیام به مراکز علمی و تحقیقاتی امکان سرمایه گذاری داخلی و خارجی را افزیش داده است .