سازمان فناوری اطلاعات ایران، میزبان طلایی‌هایی کامپیوتر جهان شد

سازمان فناوری اطلاعات ایران، میزبان طلایی‌هایی کامپیوتر جهان شد

سازمان فناوری اطلاعات ایران از افتخارآفرینان طلایی کشورمان در سی و دومین المپیاد علمی جهانی کامپیوتر تقدیر و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر امیر ناظمی، معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با حضور در نشستی که به مناسبت کسب سه مدال طلای تاریخی هم‌زمان توسط تیم ملی المپیاد کامپیوتر کشورمان برای نخستین بار برگزار شد، ضمن تقدیر از مدال آوران، از آمادگی این سازمان به منظور انجام همکاری‌های بیشتر در قالب تبادل تفاهم‌نامه خبر داد. 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تشریح ساختار وزارت‌خانه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سیر شکل‌گیری آن، به چگونگی افزوده شدن سازمان‌هایی مانند سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان فناوری اطلاعات و سازمان فضایی در گذر زمان به این مجموعه پرداخت.

وی با تشریح مهمترین اقدام‌ها، شرح وظایف و ساختار سازمان فناوری اطلاعات ایران در گپ و گفتی صمیمانه با اعضای این تیم درخشان به بررسی راهکارها و زمینه‌های موجود در این سازمان جهت انجام همکاری‌های موثرتر پرداخت. 

در سی و دومین المپیاد علمی جهانی کامپیوتر که به میزبانی کشور سنگاپور برگزار شد، تیم ملی المپیاد کامپیوتر جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار در تاریخ برگزاری المپیادها، موفق به کسب سه مدال طلای هم‌زمان شد. در این رویداد که شادی بسیاری را برای مردم کشورمان به ویژه اهالی فناوری اطلاعات به همراه داشت، شایان پردیس، کسری مظاهری و علی صفری موفق به دریافت مدال طلا و ابوالفضل سلطانی موفق به دریافت مدال نقره مسابقات المپیاد رایانه سنگاپور ۲۰۲۰ شدند. با تلاش این ستارگان ایرانی، کشورمان در مسابقات سنگاپور پس از چین، به طور مشترک با روسیه و آمریکا موفق به فتح سکوی دوم جهان شد. 

سازمان فناوری اطلاعات ایران، افتخار دارد که در زمره نخستین دستگاه‌های دولتی قرار دارد که با حضور این جوانان افتخارآفرین ایرانی، در شادی این پیروزی ارزشمند سهیم است.